PITCHING EVENT

 (кратка промотивна презентација бизнис идеја развијених у оквиру пројекта Youth Start Up)

У Хотелу Пљевља је 24. септембра 2024. године одржан Pitching event –  кратка промотивна презентација бизнис идеја развијених у оквиру пројекта Youth Start Up. Овом приликом је представљено девет иновативних бизнис идеја које су млади од 18 до 30 година из прекограничне регије развијали током прве године трајања пројекта. Meђу девет најбољих иновативних идеја нашле су се и идеје ученика Средње стручне школе Пљевља.

Пројекат Youth Start Up се реализује у прекограничној регији Србија – Црна Гора коју сачињавају црногорске општине: Пљевља, Бијело Поље, Рожаје, Петњица и србијанске: Сјеница, Пријепоље, Нова Варош, Прибој. Водећи партнер у пројекту је Општина Пљевља, а партнери су још и Општина Сјеница и НВО АДП-Зид. Циљ је са једне стране развој предузетничких идеја младих на нивоу локалне заједнице, а са друге повезивање и сарадња омладинаца из региона.

О значају прекограничне сарадње, као и о самом пројекту Youth Start Up, присутнима су говорили: предсједник Општине Пљевља др Дарио Вранеш, шеф кабинета предсједника Општине Сјеница Кемал Зекић, менаџер Општине Пљевља, представник менџмента Рудника угља АД Пљевља, директор ПЈ Завод за запошљавање Пљевља, директор Гимназије, руководилац службе за предузетништво и туризам Секретаријата за привреду Општине Пљевља, директор Туристичке организације Пљевља, секретар Секретаријата за спорт и младе Општине Пљевља и извршни директор НВО АДП-Зид. Догађајем су модерирале: Драгана Вуковић, Вања Јањушевић и Адиса Малагић.

Организована је и интерактивна дискусија панелиста са младим предузетницима. Активно учешће у овом дијелу догађаја узели су ученици трећег разреда Средње стручне школе: Ана Тошић, Милева Гогић, Ирена Лончар, Ања Ћосовић, Теодора Старчевић, Дуња Џаковић (смјер – здравствени техничар) и ученици првог и другог разреда Гимназије.

Ово је прилика да се подрже и оснаже млади људи, да им се пружи помоћ у реализацији пословних идеја, али и могућност да унаприједе своје предузетничке вјештине. То се може постићи једино ако се млади предузетници повежу са кључним актерима из различитих сектора, укључујући представнике локалних управа, образовних и финансијских институција, пословне и туристичке секторе и организације које се баве предузетништвом. Управо од њих наши ученици могу добити подршку за своје предузетничке активности користећи се иновативним приступима савременим технологијама.